Koupit levný notebook je snažší, než si myslíte

Důvod pro nákup nového notebooku může být jakýkoliv. Třeba vám odešel notebook do práce, nebo potřebujete nový stroj do školy a nebo prostě na nčem potřebujete koukat na ten nový seriál. Možná vás překvapí, že nový počítač vás nemusí přijít na několik desítek tisíc. Máme pro vás pár tipů na to, jak nakoupit nejlevnější notebooky.

notebook

 Na co při nákupu myslet

I když zrovna hledáte levnější počítače, pořád byste měli myslet na to, že to není zrovna nejlevnější záležitost. Notebook by vám měl několik let vydržet, a proto neskačte po prvním notebooku, který má méně nul než ty ostatní. Věnujte pozornost hlavně těmto věcem:

  • výrobce a prodejce
  • informace o záruce
  • technické specifikace
  • hodnocení konkrétního modelu

Výběr podle specifikací

Na tento problém neexistuje univerzální rada. Každý potřebuje počítač na něco jiného, takže každý bude požadovat jiné vlastnosti. Někdo, kdo chce hrát dvě nejnovější hry na dvou monitorech najednou bude potřebovat mnohem nadupanější mašinu než někdo, kdo nový notebook potřebujet k obyčejné kancelářské práci.

laptop

Kde hledat nejlevnější notebooky?

Dobrým místem pro nákup levnějších notebooků jsou obchody prodávající rozbalené zboží. Nenechte se ale odradit, takové zboží bývá většinou úplně nové, nebo lehce použité a od běžně prodávaných modelů se liší pouze poškozeným obalem. Nemusíte se proto bát, že kupujete něco na úrovni bazaru. Příkladem obchodu, který se zabývá prodejem také elektroniky je www.diskontni-nakupy.cz